poniedziałek, 9 marca 2015

Z dwóch perspektyw - "Snajper"

Więc, witamy w naszej pierwszej (nieporadnej zapewne) recenzji. Na cel bierzemy film "Snajper" - zdobywcę Oscara za najlepszy montaż dźwięku. Powiem szczerze, że wyczekiwałam na ten film dość długo, z racji tego, że temat jest mi bliski (należę do szkolnej sekcji strzelniczej). Mimo, że znałam historię Chrisa Kyle'a już wcześniej, to film wywarł na mnie spore wrażenie. Szczególnie jeśli chodzi o chorobę powojenną - uważam, że reżyser naprawdę dobrze ujął ten problem. Również podobały mi się sceny z oddawaniem strzałów, uważam, że zostały oddane dość realistycznie. Anyway, "Snajper" jest naprawdę dobrym widowiskiem i polecam go każdemu, kogo choć trochę interesują militaria. Chociaż jestem pewna, że i inni znajdą w nim coś dla siebie. A co o tym sądzi moja przyjaciółka? ^^
                                                                                                                                                 Luriko

Niedawno byłam z tatą w kinie. Nie wiedzieliśmy za bardzo jaki film wybrać, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na "Snajpera". Jak się okazało, to był bardzo dobry wybór. Film opowiada o życiu najskuteczniejszego snajpera w historii USA, Chrisa Kyle'a. Czterokrotnie wyjeżdżał do Iraku. Poza jego działaniami na wojnie możemy też zobaczyć jego relacje z żoną, a później również dwójką dzieci.
Film podobał mi się, ponieważ było w nim kilka pełnych napięcia momentów i zaskakujące zakończenie. Po jego obejrzeniu uświadomiłam sobie również jakie mam szczęście, że nie urodziłam się w kraju takim jak np. właśnie Irak, gdzie ciągle toczą się wojny a ludzie cały czas odczuwają niepokój.
Jeśli ktoś rozważa zobaczenie tego filmu, jak najbardziej może to zrobić.
                                                                                                                                                 Tessa

1 komentarz:

  1. Kiedyś napewno będę oglądać :)

    Zapraszam do mnie:
    http://recenzje-ksiazek-patricia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń