wtorek, 8 marca 2016

Premiery miesiąca - marzec

Hejka :)

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z premierami na marzec. ;) A nuż upatrzycie sobie jakiś książkowy prezent na zająca ^^.

KSIĄŻKI

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Data premiery: 2.03.2016

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

Fragment tej książki znalazł się w lutowym Epikboxie. Co prawda jeszcze się z nim nie zapoznałam, ale już sam opis bardzo mnie zachęca, ponadto jak dotąd słyszałam o nie same pozytywne opinie. :)

Cała prawda
Data premiery: 2.03.2016

Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie
Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem – ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę.
Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie.
Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier.
Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia.

Mimo, że jest o chłopcu przechodzącym przez ciężką chorobę, ta książka wydaje się być całkiem pozytywna. :) Być może kiedyś się o tym przekonam. ;)

Syrena
Data premiery: 16.03.2016

Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się w morską toń, jest śmiertelnie groźny dla ludzi. Akinli to zwyczajny człowiek – pełen ciepła, przystojny chłopak, dokładnie taki, o jakim od dawna marzy Kahlen. Jeśli się w nim zakocha, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo… ale nie jest w stanie wytrzymać rozłąki. Czy zaryzykuje wszystko, by pójść za głosem serca?

Hurra, kolejna książka Kiery Cass! :) Świat Rywalek niezwykle mnie urzekł i z wielką chęcią przeczytam inną historię tejże autorki. :)

Pani Noc
Data premiery: 30.03.2016

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby 
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.

Tak, tak, tak! Nareszcie! :D Już od dawna mam za sobą obydwie serie Cassandry Clare i bardzo się cieszę, że dalej będę mogła poznawać losy Nocnych Łowców. :) Emmę i Julana mieliśmy już okazję poznać w Mieście Niebiańskiego Ognia i z tego co słyszałam, mają być też wzmianki o bohaterach Darów Anioła ^^. A skoro już jesteśmy przy tym temacie, to pochwalę się Wam w sekrecie, że w sierpniu jadę do Poznania na Zlot Nocnych Łowców. :) Ktoś z Was też się wybiera? :)

FILMY

Seria Niezgodna: Wierna
Data premiery: 11.03.2016

Trzecia część kasowego hitu „Niezgodna”. Zrealizowana z wielkim rozmachem wizjonerska superprodukcja science fiction oparta na jednym z największych fenomenów literackich ostatnich lat. W 2014 roku świat był podzielony. W 2015 został ruszony z posad. W 2016 poznamy prawdę, która zmieni wszystko. Tym razem TRIS i CZTERY muszą przekroczy granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość.


Bardzo lubię całą serię książek Niezgodnej, zatem z wielką chęcią wybiorę się na film, mimo że tak jak to było wcześniej teraz zapewne też będzie sporo odbiegał od książki. Jednak mnie jakoś szczególnie to nie przeszkadza, jeśli film będzie się dobrze oglądało, to będzie w porządku. :)

Cuda z nieba
Data premiery: 25.03.2016

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się…


Opis i zwiastun (który swoją drogą nie chciał się wstawić, dlatego daję linka) bardzo mnie zaintrygowały, dlatego chciałabym obejrzeć kiedyś ten film. :)

To by było na tyle. A cóż ciekawego Wy sobie upatrzyliście?

Tak przy okazji pragnę dziś złożyć wszystkim paniom najlepsze życzenia z okazji naszego święta! :*

Trzymajcie się!

Tessa

1 komentarz:

  1. Z niecierpliwością czekam na "Syrenę" oraz "Panią Noc" :)
    Pozdrawiam www.oczytane.blog.pl

    OdpowiedzUsuń