piątek, 3 lipca 2015

Liebster Blog Award #1

Hejka hej!
Nasz blog został nominowany do Liebster Blog Award przez Clevleen! Tak się cieszymy :). Dziękujemy za nominację :D.

Dla niewtajemniczonych:

"Nominacja do Liebster Blog Award- jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Jako że są nas dwie, obie postanowiłyśmy odpowiedzieć na zadane nam pytania i wspólnie wymyśliłyśmy nasze pytania oraz nominować następnych 11 osób :). Tak więc:

Odpowiedzi:
1.Co było Twoją inspiracją do stworzenia bloga?
Tak właściwie to był pomysł Luriko, która mi to zaproponowała. Stwierdziłam, że fajnie byłoby pisać bardziej rozbudowane opinie na temat poszczególnych książek niż "podobała/nie podobała mi się", więc się zgodziłam :)
2. Jeśli miałbyś/abyś być owocem, to jakim? I dlaczego?
Bycie owocem to całkiem kusząca perspektywa. Tylko wisieć sobie na drzewie, dopóki nie skończy się w czyimś żołądku :) Jeśli o mnie chodzi, to chyba byłabym jabłkiem, takim typowym, nie wyróżniającym się owocem, czyli tak jak ja :)
3. Jakie dwa przedmioty wziąłbyś/wzięłabyś na bezludną wyspę?
Jedną z ulubionych książek i telefon, najlepiej z internetem. Nic nadzwyczajnego ;)
4. Wolałbyś/abyś spędzić dwie godziny w szafie z 27 tysiącami pająków, czy tysiącem węży?
Po krótkim namyśle doszłam do wniosku, że węże nie przerażają mnie tak jak pająki, także wybieram drugą opcję.
5.Co byś chciał/a robić na emeryturze?
Przede wszystkim czytać, podróżować i robić to, na co tylko miałabym ochotę.
6.Gdybyś miał/a złotą rybkę, jakie życzenia byś wypowiedział/a?
Poprosiłabym o możliwość zmiany niektórych elementów mojego wyglądu, na które nie mam za bardzo wpływu.
7.Najśmieszniejsza wpadka jaką zaliczyłeś/aś to...?
Pewnego dnia, jeszcze w 2 gimnazjum, rozdawałam mojej klasie rogaliki i truskawki. Koleżanek zapytała mnie, czy truskawki są kupione, czy z własnego ogródka. Nie dosłyszałam pytania, i myśląc, że chodzi o rogaliki odpowiedziałam "sama robiłam" ;)
8.Możesz zmienić zakończenie jednej książki albo filmu. Jaka książka/film by to był i jak by się skończył/a?
Może niektórzy się zdziwią, ale dla mnie nie ma takiej książki ani filmu. Każde zakończenie, czy to szczęśliwe, czy smutne jest jej/jego bardzo ważną częścią, a gdyby je zmienić, dana książka lub film nie byłyby już takie same i nie niosłyby już ze sobą zamierzonego przekazu.
9.Możesz poznać odpowiedź na jedno pytanie. Jakie pytanie by to było?
Czasami chciałabym wiedzieć, co mnie czeka w przyszłości, czy wyjdę za mąż itd. Mimo wszystko wolę się o tym przekonać na własnej skórze, kiedy przyjdzie na to pora, więc wybieram pytanie, czy istnieje życie pozaziemskie. Może i banalne, ale to też bardzo mnie ciekawi :)
10.Która książka/ film Cię najbardziej zawiódł/a i dlaczego?
Zazwyczaj staram się nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań co do książek i filmów, aby uniknąć rozczarowania. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Lekko się zawiodłam na Czerwonej królowej, Wiernej i ekranizacji Więźnia labiryntu.
11.Gdybyś wygrał/a milion w totka co byś z nim zrobił/a?
Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa to książki, książki i jeszcze raz książki!!! :D Oprócz tego gry na konsolę, ubrania, buty. Ach no i duuży regał na te wszystkie książki :) Kupiłabym też coś moim bliskim i przyjaciołom.

Tessa

Odpowiedzi:
1. Co było Twoją inspiracją do stworzenia bloga?
Moją inspiracją byli booktuberzy. Uwielbiam oglądać zagraniczny i polski booktube. Czerpię stamtąd wiele ciekawych pomysłów, a także wyłapuję książki warte przeczytania. Któregoś pięknego popołudnia pomyślałam, że także chcę podzielić się moimi opiniami ze światem. Wtedy od razu pomyślałam o Tessie: jest moją najlepszą przyjaciółką i bez niej blog nie powstałby w takiej formie, w jakiej istnieje dzisiaj. Zaproponowałam jej wspólne jego tworzenie z nadzieją, że umocni to naszą przyjaźni. I tak się właśnie stało :) Oby nasza przygoda trwała jak najdłużej :D.
2. Jeśli miałbyś/abyś być owocem, to jakim? I dlaczego?
Nie wiem, skąd pomysł na... tak osobliwe pytanie :D. Zastanawiając się nad tym, wpadłam na to, że chciałabym być wilczą jagodą lub jakimś innym trującym owocem. Miałabym wtedy gwarancję, że nikt mnie nie zje i pożyję dłużej niż większość owoców ;)
3. Jakie dwa przedmioty wziąłbyś/wzięłabyś na bezludną wyspę?
Ech... To bardzo trudne pytanie. Jak by tu przemycić wszystkie rzeczy, bez których nie mogę żyć? :D. W końcu jednak zdecydowałam się na laptopa z pełnym dostępem do internetu oraz moją kartę płatniczą, regularnie doładowywaną środkami z niewiadomego źródła, żebym mogła kupić sobie dużo książek i innych rzeczy, których mogłabym tam potrzebować :)
4. Wolałbyś/abyś spędzić dwie godziny w szafie z 27 tysiącami pająków, czy tysiącem węży?
Po dłuższym namyśle stwierdziłam, że byłoby to zależne od tego, które z tych stworzeń byłoby bardziej jadowite (chcę jeszcze trochę pożyć :D). Z drugiej strony jednak... węży jest mniej, więc chyba zdecyduję się na tą drugą opcję :)
5. Co byś chciał/a robić na emeryturze?
Przede wszystkim czytać tyle książek, ile tylko zdołam ^^. Poza tym moim marzeniem byłoby kupić sobie przytulny domek na jeziorem, morzem lub oceanem. Tak cicho, przytulnie, tylko ja, moje książki i (zapewne :D) mój mąż ^^.
6. Gdybyś miał/a złotą rybkę, jakie życzenia byś wypowiedział/a?
Z tego, co pamiętam, złote rybki spełniają 3 życzenia :). Pierwszym moim życzeniem byłaby pewna, stabilna i szczęśliwa przyszłość dla moich przyszłych dzieci. Poprosiłabym także o to, żebym umarła przed lub razem z moim przyszłym mężem. Nie zniosłabym utraty kogoś tak ważnego, kim zapewne będzie. Ostatnią moją prośbą byłoby spełnienie moich najskrytszych marzeń (o których oczywiście Wam nie powiem :D).
7. Najśmieszniejsza wpadka jaką zaliczyłeś/aś to...?
Szczerze powiem, że nie pamiętam zbytnio. Ah nie... Na tegorocznym zakończeniu miałam najlepszą średnią w szkole, więc zostałam wybrana do złożenia przysięgi. Założyłam sukienkę rozpinaną do samego końca z zamkiem z przodu. Przed samą przysięgą zamek w sukience nagle puścił i rozszedł się na mojej klatce piersiowej :D. Na szczęście na samą przysięgę koleżanka poratowała mnie żakietem, a później udało nam się dość szybko naprawić zamek :D.
8. Możesz zmienić zakończenie jednej książki albo filmu. Jaka książka/film by to był i jak by się skończył/a?
Myślę, że do tej roli wybrałabym może... Sama nie wiem. Każda książka czy film, o jakim myślę, w moim odczuciu nie potrzebuje zmiany w zakończeniu. To nieodzowna część każdego dzieła i w żadnym nie zmieniłabym nic :).
9. Możesz poznać odpowiedź na jedno pytanie. Jakie pytanie by to było?
Szczerze mówiąc, długo zastanawiałam się nad tą odpowiedzią, ale w końcu zdecydowałam się na jedno: Czy ścieżka, którą już teraz powoli obieram sobie w życiu, jest właściwa i zaprowadzi mnie do szczęścia? Bardzo chciałabym to wiedzieć i odpowiedź na to pytanie jest dla mnie bezcenna.
10. Która książka/ film Cię najbardziej zawiódł/a i dlaczego?
Teraz posłużę się przykładem mającym miejsce niedawno: Rok wilkołaka. Po Stephenie Kingu spodziewałam się... po prostu czegoś więcej. Więcej dreszczyku dla przykładu. No nic, będę szukać dalej :)
11. Gdybyś wygrał/a milion w totka co byś z nim zrobił/a?
Ulokowałabym to na lokacie, żeby żyć z samych odsetek tego, co tam się uzbiera ;) A potem oczywiście ogromna biblioteka... ^^

Luriko 

Teraz przyszła kolei na nasze pytania :)

1. Co sprawiło, że zakochałeś/aś się w czytaniu?
2. Ile książek jest w Twojej kolekcji?
3. Wolisz herbatę, kawę, sok czy może wodę?
4. Jakie jest Twoje ulubione danie?
5. Gdybyś miał/a wybrać między wakacjami nad morzem lub w górach, co byś wybrał/ała?
6. Jaki smak lodów jest Twoim ulubionym?
7. Ulubiony bohater literacki? 
8. Co sądzisz o podziale ekranizacji ostatnich tomów serii na 2 filmy?
9. Jaki kraj chciałbyś/chciałabyś odwiedzić? 
10. Jakiego celebrytę chciałbyś/chciałabyś poznać?
11. Jaką książkę/jaki film mógłbyś/mogłabyś czytać/oglądać w nieskończoność?

A jeśli chodzi o nominowania z naszej strony, to nagroda wędruje do...

1. Julii z http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/
2. Oli z http://zaczytanekoty.blogspot.com/
3. Sofii z http://scg-po-prostu-ja.blogspot.com
4. Alicji z http://wiosenne-deszcze.blogspot.com
5. Oli z http://www.magicznerecenzje.blogspot.com
6. LittleAngel z http://mysupernaturalbooks.blogspot.com
7. Zaczytanej bez pamięci z http://czytelnia-mola-ksiazkowego.blogspot.com
8. Charlotte z  http://zaczytana-w-krainie-ksiazek.blogspot.com/
9. Natalii z http://withcoffeeandbooks.blogspot.com/
10. Anii z http://pizama-w-koty.blogspot.com/
11. Zuzi z http://someculturewithme.blogspot.com/

Liczymy na szybkie odpowiedzi ^^.

Luriko i Tessa


3 komentarze:

 1. Dziękuję, że tak szybko odpowiedziałyście.
  Co do pytania z owocem, takie pomysły się po prostu pojawiają w mojej głowie haha. Nie wiesz co się dzieje jak gram z przyjaciółkami w podchody :D
  Zadania typu: "Przeczołgaj się po podłodze w Lidlu" :D

  http://blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację, ale nie wezmę udziału w zabawie. Wiele osób już mnie nominowało, ale konsekwentnie odmawiałam, więc żeby im nie było przykro, zrobię to, co zawsze, czyli odpowiem na jedno pytanie w komentarzu. Ulubiony bohater literacki - Halt z serii "Zwiadowcy". Kocham go :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak serdecznie dziękujemy za odwiedziny ^^.

   Usuń